Krma Konj mora imeti ravno dovolj krme, da je zdrav, a ne preveč, ker se sicer zredi ali dobi zdravstvene težave. Krmite ga večinoma s travo, senom ali senažo, saj njegov prebavni sistem potrebuje veliko voluminozne (naravne) krme.
Strupene rastline Konji ne smejo biti spuščeni na pašniku, kjer bi prišli v stik s katero od teh rastlin: šentjakobov grint, pušpan, orlova praprot, rdeči naprstec, rododendron, volčja češnja, preslica.
Močna krma Delovni konja mora dva ali trikrat na dan dobiti močno krmo, kot so krmna mešanica, peleti, koruzno zrnje in sladkorna pesa. Vseeno pa mora njegova prehrana vedno vsebovati predvsem travo ali seno (sušeno travo).
Namakanje sena Konje lahko napade kašelj zaradi prahu v senu. To preprečite tako, da seno namočiš v vodo in pustiš, da se ocedi. Vodo lahko natočiš v posodo za smeti. A pozor – polna mreža mokrega sena je veliko težja od polne mreže suhega sena.
Urnik hranjenja Pomembno je, da hranjenje konja poteka po ustaljenem urniku, ki se ga dosledno držiš. Če konj živi v boksu, bo pričakoval zajtrk vsako jutro ob isti uri. Ne razume, kaj pomenijo vikendi in počitnice!
Hranjenje pozimi Pozimi vsebuje trava le malo hranljivih snovi, zato morajo seno dobiti tudi tisti konji, ki živijo na prostem. Včasih jim ponudi tudi močno krmo.
Vir: knjiga Rada imam konje